Mateřské centrum RADOST

AKCE V MC RADOST:

Vložený obsah

STALO SE V MC:Probouzení broučků 11.4. mělo úspěch, počasí nám přálo a báječně jsme si to všichni užili.
13. 2. se konal úžasný tradiční karneval. Proběhla diskotéka, tombola a děti se mohly vyfotit ve fotokoutku.


5. 12. proběhla naše, již tradiční Mikulášská besídka. Všichni jsme si to báječně užili a čert nikoho neodnesl.Společné aktivity maminek s dětmi 1-2, 2-3 roky můžete vyzkoušet v MC. Děti se pod dohledem rodičů pomalu seznamují s dětským i dospělým kolektivem, tak aby si zvykly samostatně se pohybovat mezi jinými dětmi i dospělými. V rámci společného programu nabízíme pohybové, hudební i výtvarné aktivity, které děti zvládají s rodiči. Hlavní součástí jsou pohybová říkadla, písničky s hudebními nástroji, ale i cvičení na překážkové dráze či overballech. Využíváme různorodé pomůcky pro rozvoj hrubé i jemné motoriky dětí, ať už tradiční nebo neobvyklé, které mohou být i pro rodiče inspirací na činnosti s dětmi doma. Děti se učí spolupracovat s rodičem i s ostatními. Kromě společného programu je k dispozici prostor pro volnou hru dětí, herna je vybavená hračkami a vhodnými didaktickými pomůckami, bazénkem s kuličkami, skluzavkou, piklerovým trojúhelnikem. Rodiče mohou v rámci volné herny vidět svoje děti při hře v kolektivu a pomáhat jim navazovat vztahy s ostatními a podporovat tak zdravý sociální vývoj.


Pohyb je základ života. Na pohybu s radostí si zakládáme. Trénujeme každé úterý v tělocvičně. Přijďte cvičit s námi.

Smyslohrátky - Smyslové aktivity v okolí nenajdete. Společné hraní rodičů s dětmi frčí a má smysl - rozvíjí kreativitu, představivost, trénujeme jemnou a hrubou motoriku.

Montehrátky - Principy montessori pedagogiky v mateřském centru použiváme dlouho. Montessori patří k nejoblíbenějším alternativám, které sdílime. Připravené montessori aktivity jsou tématicky uspořádané . Najdete u nás spoustu aktivit na rozvoj jemné i hrubé motoriky, rozvoj jazyka i smyslů, podporu kreativity. Soustředěná činnost je to, co rozvíjí osobnost dítětě.


V adaptačním programu trénujeme na školku a pomalu si zvykáme bez maminky.

Pondělní a páteční herny jsou zábavné, hravé, ale také se něco naučíme.

30. 10. se konal v zámecké zahradě konal lampiónový sóloprůvod, při kterém jsme uspali broučky před zimou. Splnili jsme společně úkoly a skvěle si to užili.


14. 10. u nás proběhla na hřišti Podzimní slavnost. Počasí nám krásně vyšlo a my si to moc užili :)


1. 9. se konala na hřišti MC naše oblíbená Šnečí rallye. Dorazilo spoustu dětí a vyhrály všechny děti:)


15. 8. jsme pořádaly Hrátky s barvami a všichni jsme si to moc užili :)


12. 8. jsme měly stánek na nultém ročníku hodové zábavy. Bylo nachystáno spoustu her a zábavy pro děti i rodiče :)


Hledáme dobrovolníky do našeho centra

Od 31. 7. do 4. 8. se konal v MC Indiánský tábor pro děti školkového věku. Moc jsme si to všichni užili.
Náš nový program Smyslohrátky se konal už 7x a stále je o něj obrovský zájem. Budeme určitě nadále pokračovat a těšíme se na Vás!18. 7. jsme si pohráli s vodou, což nás krásně zchladilo.

11.7. jsme si pohráli v rámci Pískohrátek...a hádejte s čím?

4. 7. jsme začali v rámci cyklu Léto s Radostí Montehrátkami.

Zveme Vás na zajímavou besedu o mezigenerační propasti.

28. 4. jsme si na hřišti MC zakouzlili, uvařili lektvar, ochutnali ho a zalétali na koštěti. Všem čarodějkám a čarodějům děkujeme :)5. 4. se i přes nepřízeň počasí sešlo několik rodin s dětmi na Probouzení broučků ve Smetanových sadech. Děti úspěšně splnily úkoly a díky tomu se nám všechny broučky a zvířátka podařilo probudit a přivítat tím jaro. Děkujeme všem.


14. 2. se uskutečnil na Orlovně náš oblíbený karneval. Děti plnily úkoly, zatančily si a dokonce byla tombola.


6. 12. se v Orlovně uskutečnila Mikulášská besídka. Děti si pohrály, plnily úkoly, zatancovaly a nakonec přišel Mikuláš s andělem a čertem. Všechny děti byly úžasné, a tak je nakonec čekala zasloužená odměna.


4. 11. se v zámecké zahradě konala naše pravidelná akce Uspávání broučků. I když pršelo, tak účast byla přes 70 rodin. Děti plnily úkoly na stezce, svítily broučkům na cestu svými lampióny a pak je uložily do postýlky. Děkujeme všem, že je počasí neodradilo.


22. 10. proběhl ve spolupráci se spolkem Teuta Ganna z.s. na hřišti MC Samhain pro děti. I když nám počasí příliš nepřálo, tak si děti zkusili zažonglovat, tvořit v dílničkách a samozřejmě se něco dozvědely o tomto keltském svátku.Zveme Vás na besedu:1. 10. jsme se potkali na Podzimní slavnosti. Děti tvořily a ochutnávaly podzimní dobroty. Nakonec jsme si všichni opékali špekáčky.
29. 8. se konala na hřišti MC naše pravidelná akce Šnečí rallye. Počasí nám přálo, a tak se na akci sešlo spousta menších i větších jezdců na různých dopravních prostředcích. 6. 9. se na Vás těšíme na Dnu otevřených dveří.

16. 8. jsme se potkali na hřišti MC Radost a pohráli si s vodou. Vzhledem k velkým teplotám to bylo žádané osvěžení. Více fotografií na: https://mcradostvyskov.rajce.idnes.cz/Hratky_s_vodou_2022/Všem, kdo se zúčastnili  9.8. exkurze na Dvoře Hranečník, moc děkujeme za skvělou atmosféru. My jsme si to užili moc! Pokud budete mít cestu kolem, doporučujeme zastavit a ochutnat výborné kravské a kozí sýry! Kontakt naleznete v příloze.
 https://mcradostvyskov.rajce.idnes.cz/Exkurze_na_Dvur.../


Další vydařený týden plný nevšedních zážitků máme za sebou. Z dětí se stali piráti a společně se vydali hledat ztracený poklad. Na své cestě zažily mnohá dobrodružství, ve kterých museli společně spolupracovat, komunikovat, potrénovat paměť i fyzičku. Poklad jsme našli v truhle a rozdělili jsme se o něj. Jste zvědaví, co zase vymyslíme? Nad programem od záři už pracujeme. Sledujte nás a přidejte se včas.


Adaptační tábor Dobrodružství ve vesmíru skončil. Vesmírný poklad nalezen, odměny předané. Věříme, že si cestu do vesmíru pořádně užily. Od září na děti čeká velká školka a spousta nových kamarádů. Přejeme jim plno krásných zážitků dokonce prázdnin a my se těšíme na další táborníky. Na palubu nastoupí piráti.https://mcradostvyskov.rajce.idnes.cz/Adaptacni_tabor.../


Hrátky s barvami se 25. 7. opravdu vydařily!!! Všem děkujeme za hojnou účast a skvělou atmosféru!! Děti byly zabavené, spokojené a hlavně BAREVNÉ!! Fotky z celé akce si můžete prohlédnout zde: https://www.rajce.net/a17997791 A jak se akce líbila vám? Budeme rádi za vaši zpětnou vazbu a třeba i nějakou tu fotku.


Děkujeme všem, kdo si přišli 19. 7. dopoledne užít na hřiště MC RADOST, z.s. program Léto s RADOSTÍ - Hrátky s pískem. Bylo to slunečné, písečné, kreativní, tvořivé .... a my si to spolu s vámi báječně užili.  VAŠE MATEŘSKÉÍ CENTRUM RADOST

Zdavíme všechny rodiče, hřistě v parku, spousta dětí a velké množství aktivit v rámci cyklu Léto s Radostí! Fotky z montehratek můžete omrknout níže. Přijďte mezi nás na programy Léta s radostí nebo si jen tak přijďte pohrát na hřiště ve Smetanových sadech. Moc se na vás těšíme! https://mcradostvyskov.rajce.idnes.cz/Leto_s_radosti.../Hledáme akční maminky a tatínky na vedení heren!


VÁŽENÍ NÁVŠTĚVNÍCI, můžete využívat prostor hřiště ve Smetanových sadech v pracovní dny dle provozní doby: 9.00 – 11.30, 15.00 - 18.00. Otevření branky a buněk s hračkami záleží hlavně na ochotě maminek, co mají klíče od hřiště, brát si služby. Klíče od hřiště vám rády zapůjčíme. Jestli je otevřeno, můžete zjistit zde: https://teamup.com/ksb35706aa9a552817...


Děkujeme velice za všechny darované hračky na hřiště MC!!
 

Po celé léto se můžete těšit na "SDÍLENÝ VĚŠÁK". Ten bude umístěn na hřišti MC RADOST. Přidat můžete cokoli ze sezonního oblečení a obuvi, co se vejde na věšák /prosím ze začátku i s ramínky/. Pod věšákem bude umístěná i krabice - do té dávejte jen obuv a doplňky (kabelky, batůžky). Pokud se vám něco zalíbí, vemte si to a do kasičky vhoďte příspěvek. Pojďme dát věcem druhou šanci !!!

16. 5. proběhlo v rámci cyklu Léto s Radostí zahradničení. Venku na hřišti je super. Společnou práci dětí a maminek máme postaráno o vyvýšené záhony, zasety letničky a snad i odnesená květina bude dělat radost všem zúčastněným. Přijďte mezi nás příště také i vy.
28. 4. se konal slet všech čarodějů a čarodějek na hřišti ve Smetanových sadech. Čarovali jsme, plnili úkoly a užili si spoustu zábavy.


Od 11. 4. do 24. 4. jsme pořádali akci Velikonoční strom, kdy jste chodili věšet vámi vyrobené ozdoby na Žerotínovu ulici. U toho jste si splnili několik úkolů a užili krásný čas. Moc děkujeme


7. 4. jsme ve Smetanových sadech probouzeli, jako každý rok, broučky, ptáčky, motýlky. Nakonec jsme si na hřišti MC opékali špekáčky a zakončili tak krásné odpoledne. Děkujeme všem.28. 3. se konal Kurz první pomoci s MUDr. Kleislem. Kurz byl velmi přínosný a všichni účastníci odcházeli s novými informacemi, které se nám všem můžou někdy hodit.


Od 24. 2. do 27. 2. se na hřišti MC konala Masopustní stezka s úkoly pro děti. Na konci děti čekala zasloužená odměna a krásný fotokoutek. Děkujeme všem za účast.


Zveme Vás na kurz masáže dětí s Evou Gašparíkovou.
Více informací na letačku.
Od 7. 1. do 21. 1. pořádalo MC zábavnou a poznávací stezku, kde si děti procvičily hlavičky a protáhly tělo. Dle mapky hledaly obrázky 13 ptáčků a na konci díky plnění úkolů vyřešily tajenku. 9. - 17. 12. jsme v MC připravili krásnou akci – Přání pro seniory. Děti vytvořily vlastnoručně vyrobené přání pro ty, kteří nemají to štěstí být se svými rodinami. Jako poděkování jsme pro rodiče s dětmi připravili stezku s hledáním tajenky, na jejímž konci za vhození přáníčka dostaly děti drobnou odměnu. Tato akce nás krásně naladila na Vánoce a rozhodně udělala spoustu radosti v pečovatelském domě.

DĚKUJEME VŠEM ZA PŘÍZEŇ V TOMTO SLOŽITÉM ROCE A DOUFÁME, ŽE PŘÍŠTÍ ROK UŽ BUDE VESELEJŠÍ A VY SE K NÁM STÁLE BUDETE RÁDI VRACET. PRAVIDELNÝ PROGRAM ZAČÍNÁ 10.1.
16.12. se uskutečnila poslední veřejná akce v tomto roce - Zdobení stromečku. Děkujeme za přízeň, za podporu, a že jste tady s námi. Na jednu z aktivit nás inspirovala úžasná paní učitelka z nejmenované mateřské školky. Její nápad sdílíme pro inspiraci. Kouzel není nikdy dost, obzvlášť o Vánocích.

MC uspořádalo krásnou předvánoční akci Přání pro seniory. Poprosili jsme o vytvoření přáníčka, které se pak dávalo do schránek v pečovatelském domě. Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se zapojili do výroby přání pro seniory, sešlo se jich opravdu spoustu. Jmenovitě děkujeme žákům 6.C základní školy Tyršova. Všechna přání byla krásná a věříme, že udělají radost na správném místě. Děkujeme!3. 12. se ve Smetanových sadech konala naše ČERTÍ/ANDĚLSKÁ stezka. Děti plnily po cestě úkoly a na koci je čekala zasloužená odměna. Děkujeme všem zúčastněným.


Děkujeme Kristině Škrdlové za příjemnou a opravdu přínosnou přednášku, která se konala 10. 11. v MC. Odnesli jsme si spoustu zajímavých zjištění a vše proběhlo v poklidné a přátelské atmosféře. Pokud jste se setkání nemohli zúčastnit, nezoufejte. Chystáme pro vás workshop, kdy si domů odnesete vlastnoručně vyrobenou přírodní kosmetický výrobek.


6.11. jsme ve spolupráci se spolkem Teuta Ganna z.s. pořádali akci s názvem Samhain - keltské odpoledne. Dozvěděli jsme se spoustu věcí o životě keltů a že prapůvodně se neslavily Dušičky, ale právě Samhain. Moc děkujeme za spolupráci.


3. 11. proběhlo v zámecké zahradě Uspávání broučků formou sóloprůvodu. Děti plnily drobné úkoly a na konci daly spát svého broučka. Děkujeme za účast!


17. 10. se na hřišti MC konala naše pravidelná akce - Podzimní slavnost. Počasí nám krásně vyšlo, děti si tvořily a hrály. Dospělí ochutnávali dobroty a nakonec jsme si všichni opékali špakáčky.
Fotografie z Podzimní slavnosti. Děkujeme Jana Zelová https://mcradostvyskov.rajce.idnes.cz/Podzimni_slavnost/


V úterý 12.10. se v rámci herničky Kulíšci konala krátká beseda na téma masáže dětí. Bylo velmi milé přivítat Mgr. Zuzanu Baránkovou a poslechnout si praktické tipy a rady, jak dětem masáž zpříjemnit a kdy masáž nejlépe provést. Maminky i děti si to moc užily. Děkujeme a budeme se těšit i někdy příště.


Šnečí rallye, kterou tradičně pořádá Mateřské centrum Radost v sobotní odpoledne, dne 18. 9., přilákala na hřiště ve Smetanových sadech spoustu rodin. Nechyběly hry s dopravní tématikou, tvořivé aktivity a samozřejmě i závod nejmenších dětí na jakémkoli dopravním prostředku. Překvapením akce byla i účast Policie ČR, která dětem uspořádala krátkou besedu o bezpečnosti v dopravě a rozdala jim malé překvapení. Děkujeme všem zúčastněným a Policii ČR.Děti si často v restauraci objednávají jablečný džusík. Když si ho navíc ještě samy vyrobí, tak chutná ještě lépe a sladčeji. A díky tatínkům už vědí, jak takový mošt vzniká od začátku do konce. Všechny děti přiložily ruku k dílu, povedl se jim a vzaly i domů na ochutnávku maminkám. Rádi uvítáme i další akční tatínky v naší tatínkovské herně. Klidně se ozvěte.


Pořádáme příměstský tábor 12. 7. - 16. 7. Hlásit se můžete na info@mcradost.cz. Počet míst je omezen. Další informace naleznete v letáčku.

Každý čtvrtek se potkáváme v herničce na hřišti, kterou vede Martina s Lukáškem :) Rádi Vás uvidíme!


27. - 30.4. se na hřiti MC konal Čarodějnický rej, který si užívali, jak malé děti, tak i dospělí. Děti čekalo plnění úkolů a na konci odměna.

19. - 23. 4. se ve Smetanových sadech konalo Probouzení broučků. Akce byla samozřejmě ovlivněná aktuální situací, ale i tak si to všechny děti moc užily.

HŘIŠTĚ SEZÓNA 2021:

Upozorňujeme, že došlo k výměně klíčů od branky hřiště v Smetanových sadech. Pokud máte zájem podílet se na otevření hřiště v sezóně 2021, kontaktujte prosím nás na info@mcradost.cz. Klíče od hřiště vám rádi zapůjčíme. Vratná záloha 150 kč.
Na odkazu: https://teamup.com/ksb35706aa9a552817 si můžete zkontrolovat jestli hřiště je otevřené a také vybrat datum vaší služby na hřišti.

Od 29. 3. do 6. 4. se ve Smetanových sadech konalo Velikonoční putování se zajíčkem Ušáčkem. Děti plnily úkoly na stanovištích a na konci je čekala zasloužená odměna za jejich výkony :) Také u této akce se soutěžilo.

Od 17. 3. do 6. 4. se konalo Volání Jara. Děti zdobily strom různými ozdobami, které symbolizují jaro a rodiče nám posílali fotografie do soutěže. Moc děkujeme všem zúčastněným. Strom vypadá nádherně.


Aktuálně přivoláváme až do 6. 4. jaro. Přijďte si pověsit na Žerotínovu ulici svoji ozdobu a dejte fotografii k nám na FB a zapojte se do soutěže. Po skončení akce vylosujeme výherce. Těšíme se.


Děkujeme všem účastníkům pohádky O Koblížkovi, která se konala ve Smetanových sadech od 10. - 13.2.2021.


Děkujeme všem, kteří přinesli pyžamka do MC Radost. Již jsou na svém místě v dětské nemocnici. Bylo jich 25 ks :) Děkujeme!

13. 1. - 15.1. 2021 se na hřišti MC Radost uskutečnila ZIMNÍ OLYMPIÁDA. Rodiče nám posílali fotografie, zde dáváme jednu od Lenky Doleželové. Těšíme se na Vás u dalších akcí, které plánujeme.S platnosti 5 stupně máme bohužel stále zavřeno, připravujeme však venkovní programy, máme nově v MC čističku vzduchu a jakmile se alespoň částečně rozvolní, tak se těšíme na vaši návštěvu. Hlásit se na akce pak bude možné přes náš nový rezervační systém.


V návaznosti na USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 12. října 2020 č. 1021 o přijetí krizového opatření, které zakazuje akce konané v počtu vyšším než 6 osob ve vnitřních prostorech staveb nebo ve vnějších prostorech, oznamujeme, že ode dne 14. října 2020 do odvolání programy pořádané MC se konat nebudou. Předplacené lekce v plném rozsahu budou pokračovat po rozvolňování opatření.


HLEDÁME DOBROVOLNÍKY
Hledáme dobrovolníky na vedení našich veřejných akcí, externích kroužků a také kroužků stávajících i v roce od 2021!!


!!!HLEDÁME SPONZORY!!!
Milí přátelé MC Radost,
jste podnikatelé, máte vlastní obchod, chcete udělat radost dětem? Budeme rádi za Vaši podporu a za případné sponzorské dary - sladkosti pro děti, drobné dárečky, výtvarné potřeby. Tyto dary využíváme převážně na veřejných akcích, které MC pořádá. Vaše logo, nebo jméno se může objevit na našich propagačních materiálech. V případě Vašeho zájmu nás kontaktujte prosím na info@mcradost.cz. DĚKUJEME VŠEM A PROSÍME O SDÍLENÍ!

Nákupy přes www.givt.cz
Máme pro Vás novinku :-) - nakupujte na svém oblíbeném e-shopu prostřednictvím GIVT.CZ a uděláte tím RADOST nejen sobě ale i NÁM :-) www.givt.cz


Sledujete také náš FACEBOOKAktuální důležité informace:


Tyto stránky využívají soubory cookie.